TE Connectivity / P&B T7CV1D-24
Power Relay 24VDC 10A SPST-NO(20.2x16.5x20.2)mm THT
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页18 年前
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
备用零件
Price @ 1000
Stock
9,053
Authorized Distributors
4
Coil Current
15 mA
15 mA
Coil Power
360 mW
360 mW
Coil Type
Coil Voltage (AC)
Coil Voltage (DC)
18 V
18 V
Contact Current Rating
12 A
12 A
Contact Voltage Rating (AC)
120 V
120 V
Contact Voltage Rating (DC)
Relay Type
Mount
Through Hole
Through Hole
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.41.00.50
Introduction Date2004-04-02
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2012-05-29
LTD Date2012-09-27
相关零件
PanasonicJS1A-24V-F
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 24V / General Purpose Relay SPST-NO (1 Form A) 24VDC Coil Through Hole
PanasonicJS1A-B-24V-F
JS Series 10A SPST 24VDC Through Hole Sealed Miniature Non-Polarized Power Relay
TE Connectivity1-1393194-0
Power Relay, SPST-NO, 24 VDC, 10 A, T77, Through Hole, Non Latching
TE Connectivity2-1393194-1
Power Relay, 24Vdc, Spst-No, 10A, Tht Rohs Compliant: Yes |Oeg Te Connectivity T77V1D10-24
Electromechanical Relay SPST-NO 15A 24VDC 1.6KOhm Through Hole
FujitsuLZ-B24VM-C
Power Relay 24VDC 10A SPST-NO(21.4x16.4x14.8)mm THT
描述
Industrial Relays (General Purpose)
Power/Signal Relay, SPST, Momentary, 0.015A (Coil), 24VDC (Coil), 360mW (Coil), 12A (Contact), 28VDC (Contact), DC Input, AC/DC Output