TE Connectivity ANT-916-USP
916MHz USP Series Embedded Planar 1/4 Wave Monopole Antenna
Production
数据表和文档
TE Connectivity
Technical Drawing1 页2 年前
Datasheet10 页2 年前
Datasheet19 页2 年前
Sager Electronics
Future Electronics
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Introduction Date2021-06-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 years ago)
LTB Date2024-03-29
LTD Date2024-03-29
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 years ago)
相关零件
TE ConnectivityANT-916-SP
RF Antenna, 900 to 930MHz, 1.4dBi, LoRaWAN / Sigfox / Weightless-P / WiFi, 50ohm, Linear, SMD
TE ConnectivityANT-916-CHP-T
916MHz CHP Series Embedded Chip 1/4 Wave Monopole Antenna, Tape & Reel
Yageo GroupW3112A
Internal Antenna, Helical, Single Band, 902 MHz to 928 MHz, Surface Mount
Yageo GroupW3012
Ceramic Antenna, 900Mhz Rohs Compliant: Yes |Pulse Electronics W3012
Yageo GroupW3113
TE ConnectivityANT-868-USP
868MHz USP Series Embedded Planar 1/4 Wave Monopole Antenna
描述
916 MHz 1/4 Wave 0.3 dBi SMT MicroSplatch Planar Antenna
Antenna uSP PCB RPC 916MHz SMT
Antenna PCB 0.3dBi Gain 928.5MHz
Antenna uSP PCB RPC 916MHz SMT Antenna Type: PCB Band Type: Single Band Primary Application: LPWAN LoRaWAN Wireless Application: Wi-Fi LPWAN LoRaWAN Mounting Location: Internal/Embedded PCB Single Band LPWAN Wi-Fi | Antenna | Part Number: ANT-916-USP | Internal Number: ANT-916-USP | TE Connectivity