TE Connectivity / CGS TLM2AER012JTD
Resistor Chip Current Sense Metal Foil 0805 0.012 Ohm 5% 1/4W ±100ppm/°C Paper T/R
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
TE Connectivity
Datasheet5 页10 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
-100%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2016-05-23
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2025-04-21
LTD Date2025-04-28
相关零件
PanasonicERJ-6CWJR012V
Res Thick Film 0805 0.012 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-6CWJR011V
Res Thick Film 0805 0.011 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-6CWJR013V
Res Thick Film 0805 0.013 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±75ppm/C Pad SMD T/R Automotive
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.125W, 0.012ohm, 0.0387V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Res Thick Film 0805 0.011 Ohm 5% 0.33W(1/3W) 50ppm/C to 450ppm/C Pad SMD T/R Automotive
Res Thick Film 0805 0.011 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±1500ppm/C Epoxy Pad SMD Automotive T/R
描述
Current Sense Res.-Smd Tlm 0805 0.25W R012 5% |Amp Te Connectivity 2176155-2
Fixed Resistor, Metal Foil, 0.25W, 0.012ohm, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
0805 Chip Resistor 5% 100ppm/C 12mOhm 250mW
CURRENT SENSE RES, 0R012, 5%, 250 MW; Resistance: 0.012ohm; Product Range: TLM Series; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Power Rating: 250mW; Resistance Tolerance: ± 5%; Resistor E; Available until stocks are exhausted