Panasonic ERJ-6CWJR011V
Res Thick Film 0805 0.011 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
Panasonic
Datasheet4 页9 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.95%
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2016-02-18
相关零件
Res Thick Film 0805 0.011 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±1500ppm/C Epoxy Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-6BWJR011V
Res Thick Film 0805 0.011 Ohm 5% 0.5W ±300ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0805 0.011 Ohm 5% 0.33W(1/3W) 50ppm/C to 450ppm/C Pad SMD T/R Automotive
PanasonicERJ-6CWFR011V
Res Thick Film 0805 0.011 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRL0805JR-070R01L
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 0.01ohm, 0.0354V, 5% +/-Tol, 1500ppm/Cel, Surface Mount, 0805
PanasonicERJ-6CWFR010V
Thick Film Chip Resistor 0805 0.5W 0.01 Ohm 1% Tolerance ±75ppm/°C Surface Mount 2-Pin Punched Carrier T/R
描述
ERJ 0805 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±5% ±75ppm/C 11mOhms 0.5W 1/2W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 0.011ohm, 0.0742V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Panasonic ERJ6CWJR011V - Current Sensing Chip Resistors
Current Sense Res, 0R011, 0.5W, 0805; Resistance:0.011Ohm; Product Range:Erj-6Cw Series; Resistor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Power Rating:500Mw; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Technology:Thick Film; Product Length:2.01Mmrohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-6CWJR011V