TDK TFM322512ALMA4R7MTAA
Inductor Power Shielded Thin Film 4.7uH 20% 1MHz Metal 1.9A 0.151Ohm DCR 1210 Automotive T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页3 年前
ODG (Origin Data Global)
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-36.89%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
53,417
Authorized Distributors
6
Inductance
4.7 µH
4.7 µH
Tolerance
20 %
20 %
Current Rating
2.5 A
2.5 A
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
151 mΩ
151 mΩ
Q Factor
Test Frequency
1 MHz
1 MHz
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
描述
Inductor, 4.7Uh, Thin Film, 2.1A Rohs Compliant: Yes |Tdk TFM322512ALMA4R7MTAA
General Purpose Inductor, 4.7uH, 20%, 1 Element, Metal-Core, SMD, 1210
TFM-ALMA 1210 (3225Metric) 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm 4.7muH
1MHz 2.2A 1.9A 4.7¦ÌH 151m¦¸ ¡À20% 1210 3.2mm*2.5mm*1.2mm
1.9A 4.7uH 卤20% 2.2A 151m惟 1210 Inductors (SMD) ROHS
FIXED IND 4.7UH 1.9A 151MOHM SMD
SMD / SMT Inductors (Coils), L=4.7μH, L x W x T :
Inductor 4.7uH 20% Surface Mount T/R