TDK SPM6530T-4R7M-HZ
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz Metal 5.6A 0.0394Ohm DCR Automotive T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页5 年前
Upverter
库存历史记录
3 个月趋势:
-61.70%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 TDK SPM6530T-4R7M-HZ 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Inductance
4.7 µH
4.7 µH
Tolerance
20 %
20 %
Current Rating
5.6 A
6.2 A
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
39.4 mΩ
39.4 mΩ
Q Factor
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
描述
Inductor, 4.7Uh, Shielded, 5.6A Rohs Compliant: Yes |Tdk SPM6530T-4R7M-HZ
General Purpose Inductor, 4.7uH, 20%, 1 Element, Metal-Core, SMD, 2826
Inductor for Power Circuits Wound Metal 4.7uH 2-Pin SMD T/R
FIXED IND 4.7UH 5.6A 39.38 MOHM
SMD / SMT Inductors (Coils), L=4.7μH, L x W x T :
100KHz 4.6A 5.6A 4.7¦ÌH 39.38m¦¸ ¡À20% , 7.1mm*6.5mm*3mm
4.7uH 卤20% 4.6A SMD,7.1x6.5mm Power Inductors ROHS
INDUCTOR, 4.7UH, SHIELDED, 5.6A;