TDK NTCG203BH102JT1
Chip NTC Thermistors (Sensor), Resistance (at 25°C)=1kΩ, Resistance Tolerance (at 25°C)=±5%
NRND
价格与库存
数据表和文档
ODG (Origin Data Global)
Datasheet21 页8 年前
IHS
HQonline
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 TDK NTCG203BH102JT1 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date2007-03-01
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
LTB Date2026-03-27
LTD Date2027-03-26
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
Thermistor NTC 10K Ohm 5% 2-Pin 0805 Surface Mount Solder Pad 3934K Plastic T/R
Thermistor NTC 100K Ohm 5% 2-Pin 0805 Surface Mount Solder Pad 4311K Plastic T/R
Thermistor NTC 47K Ohm 5% 2-Pin 0805 Surface Mount Solder Pad 4108K Plastic T/R
Thermistor NTC 2.2K Ohm 5% 2-Pin 0805 Surface Mount Solder Pad 3300K T/R
Thermistor NTC 4.7K Ohm 5% 2-Pin 0805 Surface Mount Solder Pad 3450K T/R
Thermistor NTC 15K Ohm 5% 2-Pin 0805 Surface Mount Solder Pad 3650K T/R
描述
Case Eia 0805 B= 3% ,1000 5%/Tape And Reel |Tdk NTCG203BH102JT1
1k惟 1.4mA 200mW 卤5% 3060K 卤3% 0805 NTC Thermistors ROHS
THERMISTOR NTC 1KOHM 3100K 0805
NTC Thermistor, 1000ohm, Surface Mount