TDK NTCG203NH153JT1
Thermistor NTC 15K Ohm 5% 2-Pin 0805 Surface Mount Solder Pad 3650K T/R
数据表和文档
3 个月趋势:
+0.00%
LTB Date2027-03-31
LTD Date2028-03-31
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
Thermistor NTC 10K Ohm 5% 2-Pin 0805 Surface Mount Solder Pad 3934K Plastic T/R
Thermistor NTC 100K Ohm 5% 2-Pin 0805 Surface Mount Solder Pad 4311K Plastic T/R
Thermistor NTC 47K Ohm 5% 2-Pin 0805 Surface Mount Solder Pad 4108K Plastic T/R
Thermistor NTC 4.7K Ohm 5% 2-Pin 0805 Surface Mount Solder Pad 3450K T/R
Thermistor NTC 47K Ohm 5% 2-Pin 0805 Surface Mount Solder Pad 4455K T/R
Thermistor NTC 1K Ohm 5% 2-Pin 0805 Surface Mount Solder Pad 3980K >= -3.5 Blister T/R
描述
Chip NTC Thermistors (Sensor), Resistance (at 25°C)=15kΩ, Resistance Tolerance (at 25°C)=±5%
Case Eia 0805 B= 3% ,15K 5%/Tape And Reel |Tdk NTCG203NH153JT1
THERMISTOR NTC 15KOHM 3590K 0805
NTC THERMISTOR 15K OHM 5% 0805
NTC Thermistor, 15000ohm, Surface Mount