TDK MLZ1608N4R7LTD25
Ind Power Shielded Multi-Layer 4.7uH 20% 2MHz Ferrite 400mA 0603 Punched Paper T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet6 页5 年前
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+29.37%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 TDK MLZ1608N4R7LTD25 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
符号封装
下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
67,945
Authorized Distributors
6
Inductance
4.7 µH
4.7 µH
4.7 µH
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Current Rating
400 mA
400 mA
400 mA
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
416 mΩ
416 mΩ
416 mΩ
Q Factor
Test Frequency
2 MHz
2 MHz
2 MHz
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2013-11-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
Inductor Power Shielded Multi-Layer 4.7uH 20% 2MHz Ferrite 0.5A 0.39Ohm DCR 0805 T/R
General Purpose Inductor, 4.7uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0805
MLZ Series 0805 4.7 uH ±20 % Tolerance 500 mA Surface Mount Multilayer Inductor
Inductor Power Shielded Multi-Layer 4.7uH 20% 1MHz Ferrite 0.7A 0.4Ohm DCR 0603 T/R
TAIYO YUDENMBKK1608T4R7M
Inductor Power Chip Wirewound 4.7uH 20% 1MHz Metal 0.5A 0.73Ohm DCR 0603 T/R
描述
Avnet Japan
General Purpose Inductor, 4.7uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0603
Inductor, Aec-Q200, 4.7Uh, 0603 Rohs Compliant: Yes |Tdk MLZ1608N4R7LTD25
2MHz 80mA 400mA 4.7¦ÌH 320m¦¸ ¡À20% 0603 1.6mm*800¦Ìm*950¦Ìm
MLZ 0603 (1608Metric) 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 4.7muH
400mA 4.7uH 卤20% 80mA 320m惟 0603 Inductors (SMD) ROHS
FIXED IND 4.7UH 400MA 320MOHM SM
SMD / SMT Inductors (Coils), L=4.7μH, L x W x T :