TDK MLG1608B5N6DT000
General Purpose Inductor, 0.0056uH, 8.929%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1608
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
TDK
Datasheet10 页13 年前
IHS
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 TDK MLG1608B5N6DT000 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2009-03-27
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 3 years ago)
LTB Date2016-12-29
LTD Date2017-06-30
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
Inductor RF Chip Wirewound 5.6nH 0.5nH 100MHz 35Q-Factor 750mA 82mOhm DCR 0603 Paper T/R
TAIYO YUDENAQ1055N6S-T
Inductor RF Multi-Layer 0.0056uH 0.3nH 100MHz 8Q-Factor 0.42A 0.2Ohm DCR 0402 T/R
Ind Chip Shielded Multi-Layer 5.6nH 0.3nH 100MHz 10Q-Factor Ceramic 500mA 0603 T/R
Inductor RF Chip Wirewound 5.6nH 0.2nH 100MHz 35Q-Factor 750mA 82mOhm DCR 0603 Paper T/R
Inductor RF Chip Multi-Layer 5.6nH 0.3nH 100MHz 12Q-Factor Air 430mA 200mOhm DCR 0603
Multilayer Inductor, 5.6 nH, 0.25 ohm, 4 GHz, 600 mA, 0402 [1005 Metric], MLG Series
描述
MLG Series 0603 5.6 nH ±0.5nH Tol. 600mA SMT High Frequency Multilayer Inductor
Inductor High Frequency Chip Unshielded Multi-Layer 5.6nH 0.5nH 100MHz 10Q-Factor Ceramic 600mA 160mOhm DCR 0603 T/R
100MHz 5GHz 600mA 10 5.6nH 160m¦¸ 0.5nH 0603 1.75mm*787.4¦Ìm*950¦Ìm
FIXED IND 5.6NH 600MA 160 MOHM
MLG 0603 (1608Metric) 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 5.6nH
FIXED IND 5.6NH 600MA 160MOHM SM
SMD / SMT Inductors (Coils), L=5.6nH, L x W x T :