Murata LQG18HN5N6S00D
Inductor RF Chip Multi-Layer 5.6nH 0.3nH 100MHz 12Q-Factor Air 430mA 200mOhm DCR 0603
数据表和文档
element14 APAC
Datasheet2 页18 年前
_legacy Avnet
Ciiva
Arrow.cn
3 个月趋势:
+33.40%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQG18HN5N6S00D 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
下载
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2001-06-01
相关零件
TAIYO YUDENAQ1055N6S-T
Inductor RF Multi-Layer 0.0056uH 0.3nH 100MHz 8Q-Factor 0.42A 0.2Ohm DCR 0402 T/R
Ind Chip Shielded Multi-Layer 5.6nH 0.3nH 100MHz 10Q-Factor Ceramic 500mA 0603 T/R
Inductor RF Multi-Layer 0.0056uH 0.3nH 100MHz 15Q-Factor Ceramic 0.4A 0.23Ohm DCR 0805 T/R
TAIYO YUDENHK10055N6K-T
Ind High Frequency Chip Multi-Layer 5.6nH 10% 100MHz 8Q-Factor Ceramic 430mA 0402 T/R
Ind RF Chip Unshielded Multi-Layer 5.6nH 0.5nH 100MHz 7Q-Factor Ceramic 400mA 0402
INDUCTOR, 5.6NH, 5.7GHZ, 0402, 0.4A; Available until stocks are exhausted Alternative available
描述
Multilayer Inductor, 5.6 nH, 0.2 ohm, 5 GHz, 430 mA, 0603 [1608 Metric], LQG18HN_00 Series
General Purpose Inductor, 0.0056uH, 5.3571%, 1 Element, Air-Core, Reflow soldering, 1608/0603
High Frequency Inductance 200mΩ 5.6nH ±0.3nH 800mA 5GHz 0.80mm 1.60 x 0.80mm 0603
INDUCTOR, 5.6NH, 0603 CASE; Inductance: 5.6nH; Product Range: LQG18HN Series; DC Current Rating: 430mA; High Frequency Inductor Case: 0603 [1608 Metric]; Inductor Construction: Multilayer; DC Resistance Max: 0.2ohm; Inductance Tolerance: ± 0.3nH; Self Resonant Frequency Min: 5GHz; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019)