TDK MLG1005SR39JT000
FIXED IND 390NH 50MA 8 OHM SMD / 390 nH Unshielded Multilayer Inductor 50 mA 8Ohm Max 0402 (1005 Metric)
数据表和文档
IHS
Datasheet13 页3 年前
ODG (Origin Data Global)
库存历史记录
3 个月趋势:
-3.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 TDK MLG1005SR39JT000 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
3D下载
Stock
81,269
Authorized Distributors
6
Inductance
390 nH
390 nH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
50 mA
50 mA
DC Resistance (DCR)
8 Ω
8 Ω
Q Factor
6
Test Frequency
50 MHz
50 MHz
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2009-03-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
Inductor RF Multi-Layer 0.39uH 5% 50MHz 17Q-Factor Ceramic 0.3A 1.3Ohm DCR 0805 Automotive T/R
描述
General Purpose Inductor, 0.39uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Inductor RF Chip Unshielded Multi-Layer 0.39uH 5% 50MHz 6Q-Factor Ceramic 0.05A 8Ohm DCR 0402 T/R