TDK MLG1005SR12JT000
General Purpose Inductor, 0.12uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
数据表和文档
IHS
Datasheet13 页3 年前
ODG (Origin Data Global)
库存历史记录
3 个月趋势:
-3.71%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 TDK MLG1005SR12JT000 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
Inductance
120 nH
120 nH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
150 mA
150 mA
DC Resistance (DCR)
2.2 Ω
2.2 Ω
Test Frequency
100 MHz
100 MHz
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2009-03-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
TAIYO YUDENHK1005R12J-T
General Purpose Inductor, 0.12uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0402
Inductor RF Multi-Layer 0.12uH 5% 100MHz 9Q-FactorCeramic 0.15A 2.8Ohm DCR 0402 T/R
Inductor RF Chip Multi-Layer 120nH 5% 100MHz 8Q-Factor Air 150mA 1.6Ohm DCR 0402 Paper T/R
Inductor RF Chip Multi-Layer 120nH 5% 100MHz 8Q-Factor Air 150mA 1.3Ohm DCR 0402 Paper T/R
描述
Ind High Frequency Chip Unshielded Multi-Layer 120nH 5% 100MHz 8Q-Factor Ceramic 150mA 0402 Punched Paper T/R
100MHz 600MHz 150mA 8@100MHz 120nH 2.2¦¸ ¡À5% 0402 1mm*500¦Ìm*550¦Ìm
MLG 0402 (1005Metric) 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm 120nH
FIXED IND 120NH 150MA 2.2OHM SMD
SMD / SMT Inductors (Coils), L=120nH, L x W x T :
150mA 120nH 卤5% 1.48惟 0402 Inductors (SMD) ROHS