TDK MLG1005S51NJTD25
Inductor, Aec-Q200, 51Nh, 1.1Ghz, 0402 Rohs Compliant: Yes |Tdk MLG1005S51NJTD25
Production
价格与库存
数据表和文档
ODG (Origin Data Global)
Datasheet13 页3 年前
TDK
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.66%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 TDK MLG1005S51NJTD25 符号、封装和 3D STEP 模型。
备用零件
Price @ 1000
Stock
78,043
Authorized Distributors
6
Inductance
51 nH
51 nH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
250 mA
250 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
1.2 Ω
1.2 Ω
Q Factor
8
Test Frequency
100 MHz
100 MHz
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2014-04-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
Inductor RF Chip Multi-Layer 56nH 5% 100MHz 8Q-Factor Air 200mA 1.2Ohm DCR 0402 Paper T/R
Inductor, Aec-Q200, 47Nh, 1.1Ghz, 0402 Rohs Compliant: Yes |Tdk MLG1005S47NJTD25
Inductor RF Multi-Layer 0.047uH 5% 100MHz 12Q-Factor Ceramic 0.3A 0.9Ohm DCR 0603 T/R
Inductor RF Multi-Layer 0.056uH 5% 100MHz 12Q-Factor Ceramic 0.3A 1Ohm DCR 0603 T/R
TAIYO YUDENHK100547NJ-T
General Purpose Inductor, 0.047uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0402
Inductor RF Chip Multi-Layer 47nH 5% 100MHz 8Q-Factor Air 200mA 1.15Ohm DCR 0402 Paper T/R
描述
MLG Series 0402 51 nH 250 mA 1.2 Ohm ±5% Automotive Multilayer Ceramic Inductor
General Purpose Inductor, 0.051uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Inductor RF Chip Unshielded Multi-Layer 0.051uH 5% 100MHz 8Q-Factor Ceramic 0.25A 1.2Ohm DCR 0402 T/R Automotive AEC-Q200