TDK MLG1005S10NHT000
General Purpose Inductor, 0.01uH, 3%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet13 页3 年前
ODG (Origin Data Global)
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-5.52%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 TDK MLG1005S10NHT000 符号、封装和 3D STEP 模型。
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Inductance
10 nH
10 nH
Tolerance
3 %
3 %
Current Rating
500 mA
500 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
350 mΩ
350 mΩ
Q Factor
8
Test Frequency
100 MHz
100 MHz
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2009-03-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
General Purpose Inductor, 0.0091uH, 3%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
General Purpose Inductor, 0.01uH, 3%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0201
Inductor RF Chip Thin Film 10nH 3% 500MHz 14Q-Factor 250mA 700mOhm DCR 0201 Paper T/R
General Purpose Inductor, 0.01uH, 3%, 1 Element, Film-Core, Reflow soldering, 0603/0201
General Purpose Inductor, 0.01uH, 3%, 1 Element, Film-Core, Reflow soldering, 0402/01005
TAIYO YUDENHKQ0603S10NH-T
General Purpose Inductor, 0.01uH, 3%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0201
描述
Inductor, 10Nh, 2.5Ghz, 0402 Rohs Compliant: Yes |Tdk MLG1005S10NHT000
MLG Series 0402 10 nH ±3 % Tol. 500 mA SMT High Frequency Multilayer Inductor
High Frequency Inductance 220mΩ 10nH ±3% 500mA 3.4GHz 0.50mm 1.00 x 0.50mm 0402