TDK MLG0603S30NJTD25
General Purpose Inductor, 0.03uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0201
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet12 页3 年前
TDK
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 TDK MLG0603S30NJTD25 符号、封装和 3D STEP 模型。
备用零件
Price @ 1000
Stock
98,181
Authorized Distributors
3
Inductance
30 nH
30 nH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
100 mA
100 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
1.6 Ω
1.6 Ω
Q Factor
6
Test Frequency
100 MHz
100 MHz
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2014-04-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
TAIYO YUDENHK060333NJ-T
Ind High Frequency Chip Multi-Layer 33nH 5% 100MHz 4Q-Factor Ceramic 110mA 0201 T/R
FIXED IND 30NH 100MA 1.5 OHM SMD
TAIYO YUDENHKQ040233NJ-T
Ind High Frequency Chip Multi-Layer 33nH 5% 100MHz 3Q-Factor Ceramic 110mA 0402 Paper/Embossed T/R
General Purpose Inductor, 0.033uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0201
General Purpose Inductor, 0.03uH, 5%, 1 Element, Film-Core, Reflow soldering, 0603/0201
描述
100MHz 1.6GHz 100mA 6@100MHz 30nH 1.6¦¸ ¡À5% 0201 600¦Ìm*300¦Ìm*330¦Ìm
FIXED IND 30NH 100MA 1.6 OHM SMD
MLG 0201 (0603Metric) 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm 30nH
Inductor High Frequency Chip Unshielded Multi-Layer 0.03uH 5% 100MHz 6Q-Factor Ceramic 0.1A 1.6Ohm DCR 0201 Automotive T/R
SMD / SMT Inductors (Coils), L=30nH, L x W x T :
100mA 30nH 卤5% 950m惟 0201 Inductors (SMD) ROHS