TDK MLG0603P75NJTD25
General Purpose Inductor, 0.075uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0201
数据表和文档
IHS
Datasheet14 页3 年前
TDK
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 TDK MLG0603P75NJTD25 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
Inductance
75 nH
75 nH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
80 mA
80 mA
DC Resistance (DCR)
4 Ω
4 Ω
Q Factor
9
Test Frequency
300 MHz
300 MHz
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2014-08-29
相关零件
General Purpose Inductor, 0.068uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0201
Fixed Inductor 0201 82nH ±5% 80mA 0.60 x 0.30mm 0.33mm 4Ω 1GHz 9@300MHz
Inductor RF Chip Thin Film 68nH 5% 300MHz 8Q-Factor 100mA 8Ohm DCR 0201 Paper T/R
Inductor RF Chip Thin Film 82nH 5% 300MHz 8Q-Factor 100mA 10Ohm DCR 0201 Paper T/R
General Purpose Inductor, 0.068uH, 5%, 1 Element, Film-Core, Reflow soldering, 0603/0201
描述
300MHz 1GHz 80mA 9@300MHz 75nH 4¦¸ ¡À5% 0201 600¦Ìm*300¦Ìm*330¦Ìm
MLG-P 0201 (0603Metric) 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm 75nH
SMD / SMT Inductors (Coils), L=75nH, L x W x T :
80mA 75nH 卤5% 2.59惟 0201 Inductors (SMD) ROHS