TDK MLG0603P4N7JT000
General Purpose Inductor, 0.0047uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0201
数据表和文档
TDK
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 TDK MLG0603P4N7JT000 符号、封装和 3D STEP 模型。
Authorized Distributors
3
Inductance
4.7 nH
4.7 nH
4.7 nH
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Current Rating
350 mA
350 mA
350 mA
DC Resistance (DCR)
400 mΩ
400 mΩ
400 mΩ
Q Factor
14
Test Frequency
500 MHz
500 MHz
500 MHz
相关零件
Inductor RF Chip Thin Film 4.7nH 5% 500MHz 14Q-Factor 350mA 400mOhm DCR 0201 Paper T/R
Inductor RF Chip Thin Film 5.1nH 5% 500MHz 14Q-Factor 350mA 400mOhm DCR 0201 Paper T/R
Inductor RF Chip Thin Film 4.3nH 5% 500MHz 14Q-Factor 350mA 400mOhm DCR 0201 Paper T/R
General Purpose Inductor, 0.0051uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0201
Inductor RF Multi-Layer 0.0047uH 0.3nH 100MHz 10Q-Factor Ceramic 0.3A 0.28Ohm DCR 0603 T/R
Inductor RF Multi-Layer 0.0047uH 5% 100MHz 18Q-Factor Ceramic 0.3A 0.2Ohm DCR 0805 Automotive T/R
描述
500MHz 5.5GHz 350mA 14@500MHz 4.7nH 400m¦¸ ¡À5% 0201 600¦Ìm*300¦Ìm*330¦Ìm
Inductor RF Chip Unshielded Multi-Layer 0.0047uH 5% 500MHz 14Q-Factor Ceramic 0.35A 0.4Ohm DCR 0201 T/R
MLG-P 0201 (0603Metric) 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm 4.7nH
FIXED IND 4.7NH 350MA 400MOHM SM
SMD / SMT Inductors (Coils), L=4.7nH, L x W x T :
FIXED IND 4.7NH 350MA 400 MOHM
350mA 4.7nH 卤5% 160m惟 0201 Inductors (SMD) ROHS