TDK MLG0603P4N3JT000
General Purpose Inductor, 0.0043uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0201
数据表和文档
TDK
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 TDK MLG0603P4N3JT000 符号、封装和 3D STEP 模型。
Inductance
4.3 nH
4.3 nH
4.3 nH
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Current Rating
350 mA
350 mA
350 mA
DC Resistance (DCR)
400 mΩ
400 mΩ
400 mΩ
Q Factor
14
Test Frequency
500 MHz
500 MHz
500 MHz
Introduction Date2014-08-27
相关零件
Inductor RF Chip Thin Film 4.3nH 5% 500MHz 14Q-Factor 350mA 400mOhm DCR 0201 Paper T/R
General Purpose Inductor, 0.0043uH, 5%, 1 Element, Film-Core, Reflow soldering, 0402/01005
Inductor RF Chip Thin Film 4.7nH 5% 500MHz 14Q-Factor 350mA 400mOhm DCR 0201 Paper T/R
Inductor RF Multi-Layer 0.0047uH 0.3nH 100MHz 10Q-Factor Ceramic 0.3A 0.28Ohm DCR 0603 T/R
Inductor RF Multi-Layer 0.0047uH 5% 100MHz 18Q-Factor Ceramic 0.3A 0.2Ohm DCR 0805 Automotive T/R
Inductor RF Multi-Layer 0.0039uH 5% 100MHz 18Q-Factor Ceramic 0.3A 0.15Ohm DCR 0805 Automotive T/R
描述
500MHz 5.8GHz 350mA 14@500MHz 4.3nH 400m¦¸ ¡À5% 0201 600¦Ìm*300¦Ìm*330¦Ìm
FIXED IND 4.3NH 350MA 400MOHM SM
SMD / SMT Inductors (Coils), L=4.3nH, L x W x T :
FIXED IND 4.3NH 350MA 400 MOHM
350mA 4.3nH 卤5% 240m惟 0201 Inductors (SMD) ROHS
ROHS3Compliant Multilayer Active WRAPAROUND Multilayer Inductor -55C~125C 5.8GHz 400mOhm Max 4.3nH