TDK MLG0603P18NJTD25
General Purpose Inductor, 0.018uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0201
数据表和文档
TDK
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 TDK MLG0603P18NJTD25 符号、封装和 3D STEP 模型。
Stock
50,523
Authorized Distributors
3
Inductance
18 nH
18 nH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
200 mA
200 mA
DC Resistance (DCR)
1.4 Ω
1.4 Ω
Q Factor
Test Frequency
500 MHz
500 MHz
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2014-08-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
General Purpose Inductor, 0.018uH, 5%, 1 Element, Film-Core, Reflow soldering, 0402/01005
TAIYO YUDENHKQ040218NJ-T
Multilayer Inductor, 18 nH, 1.69 Ohm, ± 5%, 2.8 GHz, 140 mA, 0402 [1005 Metric]
Inductor RF Chip Thin Film 18nH 5% 500MHz 12Q-Factor 200mA 800mOhm DCR 0201 Paper T/R
Ind RF Chip Unshielded Multi-Layer 18nH 5% 100MHz 7Q-Factor 250mA 0402 Punched Paper T/R
Inductor RF Chip Unshielded Multi-Layer 18nH 5% 100MHz 7Q-Factor Ceramic 250mA 600mOhm DCR 0402
描述
ROHS3Compliant Multilayer Active WRAPAROUND Multilayer Inductor -55C~125C 3GHz 1.4Ohm Max 18nH
500MHz 3GHz 200mA 14@500MHz 18nH 1.4¦¸ ¡À5% 0201 600¦Ìm*300¦Ìm*330¦Ìm
FIXED IND 18NH 200MA 1.4 OHM SMD
Inductors for High Frequency Circuits, Multilayer Ceramic, Automotive
SMD / SMT Inductors (Coils), L=18nH, L x W x T :
200mA 18nH 卤5% 1.04惟 0201 Inductors (SMD) ROHS