TDK MLG0603P12NJTD25
General Purpose Inductor, 0.012uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0201
数据表和文档
TDK
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 TDK MLG0603P12NJTD25 符号、封装和 3D STEP 模型。
Stock
72,203
Inductance
12 nH
12 nH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
250 mA
250 mA
DC Resistance (DCR)
1.1 Ω
1.1 Ω
Test Frequency
500 MHz
500 MHz
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2014-08-29
相关零件
General Purpose Inductor, 0.012uH, 5%, 1 Element, Film-Core, Reflow soldering, 0402/01005
TAIYO YUDENHKQ0603U12NJ-T
General Purpose Inductor, 0.012uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0201
TAIYO YUDENHKQ0603W12NJ-T
Ind High Frequency Unshielded Multi-Layer 12nH ±5% 500MHz 16 Q-Factor Ceramic 240mA T/R
Inductor RF Chip Thin Film 12nH 5% 500MHz 12Q-Factor 250mA 700mOhm DCR 0201 Paper T/R
General Purpose Inductor, 0.012uH, 5%, 1 Element, Film-Core, Reflow soldering, 0603/0201
描述
500MHz 3.5GHz 250mA 14@500MHz 12nH 1.1¦¸ ¡À5% 0201 600¦Ìm*300¦Ìm*330¦Ìm
FIXED IND 12NH 250MA 1.1 OHM SMD
MLG-P 0201 (0603Metric) 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm 12nH
SMD / SMT Inductors (Coils), L=12nH, L x W x T :
250mA 12nH 卤5% 820m惟 0201 Inductors (SMD) ROHS