TDK MLF1005VR27KT000
General Purpose Inductor, 0.27uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0402
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet6 页7 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.54%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 TDK MLF1005VR27KT000 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2014-02-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
TAIYO YUDENLK1005R27K-T
Ind Chip Shielded Multi-Layer 270nH 10% 25MHz 10Q-Factor Ferrite 25mA 0402 T/R
Ind Chip Wirewound 270nH 10% 25MHz 45Q-Factor Ceramic 500mA 1008 T/R
Inductor 0.27uH 10% 0402 2-Pin Surface Mount
General Purpose Inductor, 0.27uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering,, 1608/0603
General Purpose Inductor, 0.27uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0603
Ind RF Choke Bobbin Core 270nH 10% 25MHz 40Q-Factor Ferrite 1.11A AXL Bag
描述
FIXED IND 270NH 150MA 910MOHM SM / 270 nH Shielded Multilayer Inductor 150 mA 910mOhm Max 0402 (1005 Metric)
Inductor General Purpose Shielded Multi-Layer 0.27uH 10% 25MHz 15Q-Factor Ferrite 0.15A 0.91Ohm DCR 0402 T/R
25MHz 260MHz 150mA 15@25MHz 270nH 910m¦¸ ¡À10% 0402 1mm*500¦Ìm*550¦Ìm
MLF 0402 (1005Metric) 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm 270nH
FIXED IND 270NH 150MA 910MOHM SM
SMD / SMT Inductors (Coils), L=0.27μH, L x W x T :
150mA 270nH 卤10% 650m惟 0402 Inductors (SMD) ROHS
FIXED IND 270NH 150MA 910 MOHM