TDK MHQ0603P22NJT000
Ind High Frequency Chip Unshielded Multi-Layer 22nH 5% 500MHz 16Q-Factor Ceramic 160mA 0201 Punched Paper T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet13 页3 年前
TDK
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.95%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 TDK MHQ0603P22NJT000 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2013-10-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
Inductor RF Chip Thin Film 22nH 5% 500MHz 12Q-Factor 150mA 1.9Ohm DCR 0201 Paper T/R
General Purpose Inductor, 0.022uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0201
TAIYO YUDENHKQ0603U22NJ-T
General Purpose Inductor, 0.022uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0201
General Purpose Inductor, 0.022uH, 5%, 1 Element, Film-Core, Reflow soldering, 0402/01005
描述
General Purpose Inductor, 0.022uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0301
500MHz 2.2GHz 160mA 16@500MHz 22nH 2¦¸ ¡À5% 0201 650¦Ìm*350¦Ìm*400¦Ìm
FIXED IND 22NH 160MA 2 OHM SMD
MHQ-P 0201 (0603Metric) 0.026Lx0.014W 0.65mmx0.35mm 22nH
SMD / SMT Inductors (Coils), L=22nH, L x W x T :
160mA 22nH 卤5% 1.4惟 0201 Inductors (SMD) ROHS
INDUCTOR, 22NH, 2.2GHZ, 0201; Inductance:22nH; DC Resistance Max:2ohm; Self Resonant Frequency:2.2GHz; DC Current Rating:160mA; Inductor Case / Package:0201 [0603 Metric]; Product Range:MHQ-P Series; Inductance Tolerance:± 5% RoHS Compliant: Yes