TDK FK28C0G2E151JN000
卤5% 250V 150pF C0G Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded ROHS
NRND
数据表和文档
TDK
Datasheet22 页13 年前
IHS
备用零件
Price @ 1000
Stock
17,191
Authorized Distributors
2
Capacitance
150 pF
150 pF
150 pF
Dielectric
Mount
Case/Package
1610
Voltage Rating (DC)
250 V
250 V
250 V
Tolerance
Height
5.5 mm
5.5 mm
5.5 mm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.23.00.60
Introduction Date2009-03-27
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
描述
MLCC with Dipped Radial Lead, Capacitance=150pF, LxWxT:4x5.5x2.5mm, Lead pitch:5mm
Mlcc,c0G,250V,150Pf,±5%,5Mm/Bulk Rohs Compliant: Yes |Tdk FK28C0G2E151JN000
Ceramic Capacitor, Ceramic, 250V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.00015uF, Through Hole Mount, 1610
Radial CERAMIC CAPACITOR FK 250V 150pF ±5% C0G NP0