TDK FK28C0G2E101JN006
Mlcc, c0G, 250V, 100Pf, ±5%, 5Mm/Ammo Pack Rohs Compliant: Yes |Tdk FK28C0G2E101JN006
NRND
数据表和文档
TDK
Datasheet22 页13 年前
IHS
备用零件
Price @ 1000
Stock
19,165
Authorized Distributors
2
Capacitance
100 pF
100 pF
100 pF
Dielectric
Mount
Case/Package
1610
Voltage Rating (DC)
250 V
250 V
250 V
Tolerance
Height
5.5 mm
5.5 mm
5.5 mm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.23.00.60
Introduction Date2009-03-27
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
描述
MLCC with Dipped Radial Lead, Capacitance=100pF, LxWxT:4x5.5x2.5mm, Lead pitch:5mm
Ceramic Capacitor, Ceramic, 250V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0001uF, Through Hole Mount, 1610
Radial CERAMIC CAPACITOR FK 250V 100pF ±5% C0G NP0