TDK FK26C0G2J151JN006
CAP CER 150PF 630V C0G RADIAL / 150 pF ±5% 630V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
NRND
价格与库存
数据表和文档
TDK
Datasheet22 页13 年前
IHS
备用零件
Price @ 1000
Stock
33,955
Authorized Distributors
2
Capacitance
150 pF
150 pF
Dielectric
Mount
Case/Package
2214
Voltage Rating (DC)
630 V
630 V
Tolerance
Height
6 mm
6 mm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.23.00.60
Introduction Date2009-03-27
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
描述
Mlcc,c0G,630V,150Pf,±5%,5Mm/Ammo Pack Rohs Compliant: Yes |Tdk FK26C0G2J151JN006
MLCC with Dipped Radial Lead, Capacitance=150pF, LxWxT:5.5x6x3.5mm, Lead pitch:5mm
Ceramic Capacitor, Ceramic, 630V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.00015uF, Through Hole Mount, 2214