TDK FK24X7R2E102K
Cap Ceramic 0.001uF 250V X7R 10% Radial 5mm 125C T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet22 页13 年前
Arrow Electronics
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
-3.11%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 TDK FK24X7R2E102K 符号、封装和 3D STEP 模型。
Stock
22,280
Authorized Distributors
0
Capacitance
1 nF
1 nF
1 nF
Voltage Rating (DC)
250 V
250 V
250 V
Tolerance
10 %
Height
5.5 mm
5.5 mm
5.5 mm
Introduction Date2006-06-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 200V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.001uF, Through Hole Mount