TDK FK24X7R1C105K
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 16V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 1uF, Through Hole Mount, 1810
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet22 页13 年前
Electro Sonic
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 TDK FK24X7R1C105K 符号、封装和 3D STEP 模型。
Stock
3,992
Authorized Distributors
2
Capacitance
1 µF
1 µF
1 µF
Dielectric
X7R
Case/Package
1810
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
10 %
Height
5.5 mm
5.5 mm
5.5 mm
Introduction Date2006-06-18
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
卤10% 16V 1uF X7R Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded ROHS
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 16V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 1uF, Through Hole Mount
CAP CER 1UF 50V X7R RADIAL / 1 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R Radial
±10% 50V 1uF X7R Plugin,P=5mm Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded ROHS
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 1uF, Through Hole Mount, 2212
描述
Cap Ceramic 1uF 16V X7R 10% Radial 5mm 125C Bulk
1¦ÌF ¡À10% X7R 16V 5.5mm*4.5mm*5.5mm