TDK FK20X7R1H105K
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 1uF, Through Hole Mount, 2216
数据表和文档
IHS
Datasheet22 页13 年前
Electro Sonic
Future Electronics
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
-12.24%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 TDK FK20X7R1H105K 符号、封装和 3D STEP 模型。
备用零件
Price @ 1000
Stock
20,273
Authorized Distributors
2
Capacitance
1 µF
1 µF
1 µF
Dielectric
X7R
Mount
Through Hole
Case/Package
Dipped
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
10 %
Height
7 mm
7 mm
7 mm
相关零件
CAP CER 1UF 50V X7R RADIAL / 1 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R Radial
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 1uF, Through Hole Mount, 2212
±10% 50V 1uF X7R Plugin,P=5mm Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded ROHS
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 50V 1uF X7R 10% LS=5.08mm
Yageo GroupC333C105K5R5TA
描述
Cap Ceramic 1uF 50V X7R 10% Radial 5mm 125C Bulk
FK20 Series 5.5 x 4 mm 1 uF 50 V ±10 % Tolerance X7R Radial Ceramic Capacitor
CERAMIC CAPACITOR Dipped ceramic capacitor 15% ppm/C 10% 1muF 50V