TDK FK18C0G2A151JN020
卤5% 100V 150pF Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded ROHS
NRND
价格与库存
数据表和文档
TDK
Datasheet22 页13 年前
IHS
库存历史记录
3 个月趋势:
-2.50%
备用零件
Price @ 1000
Stock
29,956
Authorized Distributors
3
Capacitance
150 pF
150 pF
Dielectric
Mount
Case/Package
1610
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
Tolerance
Height
5.5 mm
5.5 mm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.23.00.60
Introduction Date2009-03-27
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
描述
MLCC with Dipped Radial Lead, Capacitance=150pF, LxWxT:4x5.5x2.5mm, Lead pitch:2.5mm
Mlcc,c0G,100V,150Pf,±5%,2.5Mm/Bulk Rohs Compliant: Yes |Tdk FK18C0G2A151JN020
Ceramic Capacitor, Ceramic, 100V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.00015uF, Through Hole Mount, 1610