TDK FK14X7R2A682KN006
MLCC with Dipped Radial Lead, Capacitance=6.8nF, LxWxT: 4.5x5.5x2.5mm, Lead pitch: 2.5mm
NRND
数据表和文档
TDK
Stock
18,056
Authorized Distributors
2
Capacitance
6.8 nF
6.8 nF
6.8 nF
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
Height
5.5 mm
5.5 mm
5.5 mm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.23.00.60
Introduction Date2009-03-27
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
描述
Ceramic Capacitor, Ceramic, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0068uF, Through Hole Mount, 1810
CAP CER 6800PF 100V X7R RADIAL