TDK FK14X7R1H224K
卤10% 50V 220nF X7R Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded ROHS
Obsolete
数据表和文档
IHS
Datasheet22 页13 年前
Future Electronics
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 TDK FK14X7R1H224K 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
6,000
Authorized Distributors
0
Capacitance
220 nF
220 nF
220 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
5.5 mm
5.5 mm
5.5 mm
供应链
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Cap Ceramic 0.22uF 50V X7R 10% Radial 5mm 125C Tape and Box
Cap Ceramic 0.22uF 50V X7R 10% Radial 2.5mm 125C Tape and Box
KYOCERA AVXSR215C224KAR
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.22uF, Through Hole Mount
KYOCERA AVXSR215C224KARTR2
Cap Ceramic 0.22uF 50V X7R 10% Radial 5.08mm 125°C T/R
Yageo GroupC315C224K1R5TA
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 100V 0.22uF X7R 10% LS=2.54mm
描述
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.22uF, Through Hole Mount, 1810
Cap Ceramic 0.22uF 50V X7R 10% Radial 2.5mm 125°C
FK14 Series 5.5 x 4.5 mm 0.22 uF 50V ±10% Tolerance X7R Radial Ceramic Capacitor
SBU:Dip radial, T.C:X7R, Voltage:1H, Voltage (V):50, Cap Value:224, Tol.:+/-10%
Radial CERAMIC CAPACITOR FK 50V 0.22muF 卤10% X7R