TDK FK14C0G2A272J
Cap Ceramic 0.0027uF 100V C0G 5% Radial 2.5mm 125°C
Production
价格与库存
数据表和文档
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 TDK FK14C0G2A272J 符号、封装和 3D STEP 模型。
备用零件
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
0
Capacitance
2.7 nF
2.7 nF
2.7 nF
Dielectric
C0G
Mount
Through Hole
Case/Package
1810
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
5 %
Height
5.5 mm
5.5 mm
5.5 mm
Introduction Date2006-06-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 2700pF 50volts C0G +/-5%
Cap Ceramic 0.0027uF 250V C0G 5% Radial 5mm 125°C
Cap Ceramic 0.0027uF 100V C0G 5% Radial 5mm 125°C
Yageo GroupC320C272J1G5TA
Multilayer Ceramic Capacitors Mlcc - Leaded 100V 2700Pf C0G 5% Ls=2.54Mm
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0027uF, Through Hole Mount, 1610
描述
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0027uF, Through Hole Mount, 1810
Radial CERAMIC CAPACITOR FK 100V 2700pF ±5% C0G NP0
CAP CER 2700PF 100V C0G RADIAL
CER RAD 2,7nF C0G 5% 100V 2.5mm AMMO