TDK FK11X5R1C106K
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 16V, 10% +Tol, 10% -Tol, X5R, 15% TC, 10uF, Through Hole Mount
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet22 页13 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 TDK FK11X5R1C106K 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
备用零件
Price @ 1000
Stock
30,347
Authorized Distributors
1
Capacitance
10 µF
10 µF
10 µF
Dielectric
X5R
X5R
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
4 mm
2.5 mm
2.5 mm
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
卤10% 16V 10uF X5R Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded ROHS
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 10uF 25volts X5R +/-10%
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 20V, 10% +Tol, 10% -Tol, X5R, 15% TC, 10uF, Surface Mount, 0805
Yageo GroupC0805C106K4PACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC – SMD/SMT; KEMET; C0805C106K4PACTU; 10 µF; 0805; 16 V; 16 V
16V 10uF X5R ±10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
描述
Cap Ceramic 10uF 16V X5R 10% Radial 2.5mm 85°C
SBU:Dip radial, T.C:X5R, Voltage:1C, Voltage (V):16, Cap Value:106, Tol.:+/-10%
Radial CERAMIC CAPACITOR FK 16V 10muF ±10% X5R
10¦ÌF ¡À10% X5R 16V 5.5mm*4mm*7mm