TDK FG28C0G2E152JNT00
卤5% 250V 1.5nF C0G Plugin, P=5mm Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded ROHS
Production
价格与库存
数据表和文档
3 个月趋势:
+0.00%
Stock
14,369
Authorized Distributors
4
Capacitance
1.5 nF
1.5 nF
1.5 nF
Voltage Rating (DC)
250 V
250 V
250 V
Tolerance
5 %
5 %
Height
5.5 mm
5.5 mm
5.5 mm
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
描述
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 250V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0015uF, Through Hole Mount
MLCC with Dipped Radial Lead, Capacitance=1.5nF, LxWxT:4x5.5x2.5mm, Lead pitch:5mm
CAP, MLCC, 1500PF, C0G/NP0, 250V, RADIAL ROHS COMPLIANT: YES