TDK FG28C0G2A152JNT00
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0015uF, Through Hole Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
TDK
3 个月趋势:
Restocked
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 TDK FG28C0G2A152JNT00 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Stock
24,466
Authorized Distributors
4
Capacitance
1.5 nF
1.5 nF
1.5 nF
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
5 %
5 %
Height
5.5 mm
5.5 mm
5.5 mm
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
描述
卤5% 100V 1.5nF Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded ROHS
MLCC with Dipped Radial Lead, Capacitance=1.5nF, LxWxT:4x5.5x2.5mm, Lead pitch:5mm
Mlcc,c0G,100V,1.5Nf,±5%,5Mm/Bulk Rohs Compliant: Yes |Tdk FG28C0G2A152JNT00