TDK CGJ3E2X7R0J474K080AA
Cap Ceramic 0.47uF 6.3V X7R 10% Pad SMD 0603 125C Automotive T/R
EOL
数据表和文档
IHS
Datasheet11 页10 年前
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
Stock
23,154
Authorized Distributors
1
Capacitance
470 nF
470 nF
470 nF
Dielectric
X7R
X7R
Case/Package
0603
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
6.3 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Introduction Date2012-11-19
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 3 years ago)
LTB Date2023-11-30
LTD Date2024-03-31
Manufacturer Lifecycle StatusEOL ANNOUNCED (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
TAIYO YUDENJMK107B7474KA-T
Cap, Mlcc, 0603, 6.3V, X7R, 0.47Uf+/-10%, T&r Rohs Compliant: Yes |Taiyo Yuden JMK107B7474KA-T
0603 0.47 uF 6.3 V ±10% Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Samsung Electro-MechanicsCL10B474KQ8NNNC
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 6.3V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, +-15% TC, 470nF, Surface Mount, 0603 inch
16V 470nF X7R ±10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL10B474KO8NNNC
描述
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 6.3V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.47uF, Surface Mount, 0603
Mlcc,0603,x7R,6.3V,0.47Μf,0.8Mm/Tape And Reel Rohs Compliant: Yes |Tdk CGJ3E2X7R0J474K080AA
CGJ Series 0603 0.47uF 6.3 V ±10% Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=0.47μF, LxWxT:1.6x0.8x0.8mm
EIA CASE SIZE: 0603, VOLTAGE: 6.3, CAP VALUE: 470000, TOL: +/-10%, THICKNESS: 0.80 ± 0.10