TDK CGJ3E2C0G1H682J080AA
Cap Ceramic 0.0068uF 50V C0G 5% Pad SMD 0603 125C Automotive T/R
EOL
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet11 页10 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
-2.75%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
75,262
Authorized Distributors
4
Capacitance
6.8 nF
6.8 nF
6.8 nF
Dielectric
C0G
C0G
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0603
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Height
800 µm
800 µm
供应链
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusEOL ANNOUNCED (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
Cap Ceramic 0.0068uF 50V C0G 5% Pad SMD 0603 125C Low ESR Automotive T/R
50V 6.8nF C0G ±5% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Yageo GroupC0603C682J5GACTU
0603 C 6.8NF CERAMIC MULTILAYER CAPACITOR, 50 V, +125DEGC, C0G DIELECTRIC, +/-5%
Yageo GroupC0603X682J5GACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 6800pF C0G 0603 5% Flex Soft
50V 6.8nF NP0 ±5% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
描述
Cap Ceramic 0.0068uF 50V C0G 5% SMD 0603 125°C Punched Paper T/R
Mlcc,0603,c0G,50V,6.8Nf,0.8Mm/Tape And Reel Rohs Compliant: Yes |Tdk CGJ3E2C0G1H682J080AA
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0068uF, Surface Mount, 0603
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=6.8nF, LxWxT:1.6x0.8x0.8mm
EIA CASE SIZE: 0603, VOLTAGE: 50, CAP VALUE: 6800, TOL: +/-5%, THICKNESS: 0.80 ± 0.10