TDK CGB2A1JB1C474M033BC
16V 470nF JB 卤20% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
EOL
数据表和文档
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
符号封装
下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2011-08-31
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusEOL ANNOUNCED (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
Cap Ceramic 0.47uF 6.3V X5R 20% Pad SMD 0402 85C T/R
C 0402 (1005Metric) Ceramic Capacitor 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm X7S ±20% 0.47muF
Multilayer Ceramic Capacitor, 0.47 uF, 10 V, ± 20%, X5R, 0402 [1005 Metric]
10V 470nF JB 卤20% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, X5R, 15% TC, 0.47uF, Surface Mount, 0402
TAIYO YUDENJMK105BJ474MV-F
Multilayer Ceramic Capacitors (High dielectric type), 6.3V, 0.47 uF, ± 20 %, 0402, X5R, RoHS
描述
Cap Ceramic 0.47uF 16V JB 20% SMD 0402 85°C Punched Paper T/R
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, JB, 10% TC, 0.47uF, Surface Mount, 0402
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=0.47μF, LxWxT:1x0.5xmm
Mlcc,0402,jb,16V,0.47Μf,0.33Mm/Tape And Reel Rohs Compliant: Yes |Tdk CGB2A1JB1C474M033BC
0402 (1005Metric) CERAMIC CAPACITOR CGB 16V 0.47muF ±20% JB
EIA CASE SIZE: 0402, VOLTAGE: 16, CAP VALUE: 474, TOL: +/-20%, THICKNESS: 0.33MAX.