TDK CGA9N3X7R2E684M230KA
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 250V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7R, 15% TC, 0.68uF, Surface Mount, 2220
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet18 页2 年前
Upverter
TDK
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
备用零件
Price @ 1000
Stock
22,939
Authorized Distributors
3
Capacitance
680 nF
680 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
2220
Voltage Rating (DC)
250 V
250 V
Tolerance
20 %
20 %
Height
2.3 mm
2.3 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-12-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7R, 15% TC, 0.68uF, Surface Mount, 1812
KYOCERA AVX18121C684MAT2A
1812 STANDARD 680NF CERAMIC MULTILAYER CAP,100VDC,+125C, X7R DIELEC,+/-20% SMD
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 2220 0.68uF 200volts X7R 10%
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7R, 15% TC, 0.68uF, Surface Mount, 2220
50V 680nF X7R 卤20% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
KYOCERA AVX1825PC684KAT1A
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 250V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.68uF, Surface Mount, 1825
描述
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=0.68μF, LxWxT:5.7x5x2.3mm
Automotive Grade MLCC, 2220, X7R, 250V, 0.68 F, 20%, 2.30mm
EIA CASE SIZE: 2220, VOLTAGE: 250, CAP VALUE: 684, TOL: +/-20%, THICKNESS: 2.30 ± 0.20