TDK CGA9N3X7R2E684K230KA
250V 680nF X7R 卤10% 2220 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet18 页2 年前
Upverter
Farnell
Newark
element14 APAC
库存历史记录
3 个月趋势:
-18.39%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
备用零件
Price @ 1000
Stock
23,785
Authorized Distributors
6
Capacitance
680 nF
680 nF
680 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Voltage Rating (DC)
250 V
250 V
250 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
2.3 mm
2.3 mm
2.3 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-12-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 2220 0.68uF 200volts X7R 10%
KYOCERA AVX1825PC684KAT1A
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 250V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.68uF, Surface Mount, 1825
50V 680nF X7R 卤10% 1210 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Yageo GroupC2220C684KARACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 250volts 0.68uF X7R 10%
描述
Cap Ceramic 0.68uF 250V X7R 10% SMD 2220 125C Automotive T/R
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 250V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.68uF, Surface Mount, 2220
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=0.68μF, LxWxT:5.7x5x2.3mm
EIA CASE SIZE: 2220, VOLTAGE: 250, CAP VALUE: 680000, TOL: +/-10%, THICKNESS: 2.30 ± 0.20
Multilayer Ceramic Capacitor, Cga Series, 0.68 - F, - 10%, X7R, 250 V, 2220 [5650 Metric] Rohs Compliant: Yes |Tdk CGA9N3X7R2E684K230KA