TDK CGA8N3X7R2E474K230KA
250V 470nF X7R 卤10% 1812 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Production
价格与库存
数据表和文档
TDK
TME
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
+10.73%
Stock
31,302
Authorized Distributors
6
Capacitance
470 nF
470 nF
470 nF
Voltage Rating (DC)
250 V
250 V
250 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
2.3 mm
2.3 mm
2.3 mm
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
KYOCERA AVX1812PC474KAT1A
1812 470 nF 250 V ±10 % Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
TAIYO YUDENQMK432B7474KM-T
Medium-High Voltage Multilayer Ceramic Capacitors, 250V, 0.47 uF, ± 10 %, 1812, X7R, RoHS
Yageo GroupC1812C474KARACTU
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 250V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.47uF, Surface Mount, 1812
描述
Cap Ceramic 0.47uF 250V X7R 10% Pad SMD 1812 125C Automotive T/R
Cap, 0.47Uf, 250V, Mlcc, 1812 Rohs Compliant: Yes |Tdk CGA8N3X7R2E474K230KA
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=0.47μF, LxWxT:4.5x3.2x2.3mm
EIA CASE SIZE: 1812, VOLTAGE: 250, CAP VALUE: 470000, TOL: +/-10%, THICKNESS: 2.30 ± 0.20