TDK CGA8N2X7R2A684K230KA
100V 680nF X7R 卤10% 1812 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
数据表和文档
TDK
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
Stock
28,813
Authorized Distributors
4
Capacitance
680 nF
680 nF
680 nF
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
2.3 mm
2.3 mm
2.3 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-12-21
相关零件
50V 680nF X7R ±10% 1812 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.68uF, Surface Mount, 1812
KYOCERA AVX18121C684KAT2A
1812 680 nF 100 V ±10 % Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, -/+15ppm/Cel TC, 0.68uF, 1812
KYOCERA AVX18125C684KAT2A
1812 680 nF 50 V ±10 % Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
C Series 1812 0.68 uF 100 V ±10 % Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
描述
Cap Ceramic 0.68uF 100V X7R 10% Pad SMD 1812 125C Automotive T/R
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=0.68μF, LxWxT:4.5x3.2x2.3mm
EIA CASE SIZE: 1812, VOLTAGE: 100, CAP VALUE: 680000, TOL: +/-10%, THICKNESS: 2.30 ± 0.20
Multilayer Ceramic Capacitor, Cga Series, 0.68 - F, - 10%, X7R, 100 V, 1812 [4532 Metric] Rohs Compliant: Yes |Tdk CGA8N2X7R2A684K230KA
CAP, 0.68µF, 100V, 10%, X7R, 1812
CAP, 0.68µF, 100V, 10%, X7R, 1812; Capacitance: 0.68µF; Voltage Rating: 100V; Ceramic Capacitor Case: 1812 [4532 Metric]; Capacitance Tolerance: ± 10%; Dielectric Characteristic: X7R; Product Range: CGA Series; Operating Tempe