TDK CGA8L2X7R1H225K160KA
50V 2.2uF X7R 卤10% 1812 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
NRND
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet23 页4 年前
Upverter
TDK
库存历史记录
3 个月趋势:
+27.32%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
供应链
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
C Series 1812 2.2 uF 50 V ±10 % Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
50V 2.2uF X7R ±10% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 2.2uF, Surface Mount, 1206
描述
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 2.2uF, Surface Mount, 1812
Mlcc,1812,x7R,50V,2.2Μf,1.6Mm/Tape And Reel Rohs Compliant: Yes |Tdk CGA8L2X7R1H225K160KA
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=2.2μF, LxWxT:4.5x3.2x1.6mm
EIA CASE SIZE: 1812, VOLTAGE: 50, CAP VALUE: 2200000, TOL: +/-10%, THICKNESS: 1.60 ± 0.20