TDK CGA6P3X8R2A684M250AB
100V 680nF X8R 卤20% 1210 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet16 页7 年前
3 个月趋势:
-0.67%
符号封装
SnapEDA
符号封装
下载
Ultra Librarian
下载
Stock
32,995
Authorized Distributors
6
Capacitance
680 nF
680 nF
680 nF
Dielectric
X8R
X8R
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Height
2.5 mm
2.5 mm
2.5 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2013-03-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
100V 680nF X8R 卤10% 1210 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
50V 680nF X8R 卤20% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=0.68μF, LxWxT:2x1.25x1.25mm
描述
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=0.68μF, LxWxT:3.2x2.5x2.5mm
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, X8R, 15% TC, 0.68uF, Surface Mount, 1210
Mlcc,1210,x8R,100V,0.68Μf,2.5Mm/Tape And Reel Rohs Compliant: Yes |Tdk CGA6P3X8R2A684M250AB
1210 (3225Metric) CERAMIC CAPACITOR CGA 100V 0.68muF ±20% X8R
EIA CASE SIZE: 1210, VOLTAGE: 100, CAP VALUE: 684, TOL: +/-20%, THICKNESS: 2.50 ± 0.30