TDK CGA6M3X8R2A474M200AD
100V 470nF X8R 卤20% 1210 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet16 页7 年前
符号封装
SnapEDA
封装
Stock
28,174
Capacitance
470 nF
470 nF
470 nF
Dielectric
X8R
X8R
Case/Package
1210
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Height
2 mm
2 mm
2 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2013-03-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
100V 470nF X8R 卤10% 1210 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=0.47μF, LxWxT:3.2x1.6x1.6mm
KYOCERA AVX12063F474K4T2A
1206 25 V 0.47 uF ±10% Tolerance X8R Multilayer Ceramic Capacitor
描述
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=0.47μF, LxWxT:3.2x2.5x2mm
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, X8R, 15% TC, 0.47uF, Surface Mount, 1210
Mlcc,1210,x8R,100V,0.47Μf,2Mm/Tape And Reel Rohs Compliant: Yes |Tdk CGA6M3X8R2A474M200AD
1210 (3225Metric) CERAMIC CAPACITOR CGA 100V 0.47muF ±20% X8R
EIA CASE SIZE: 1210, VOLTAGE: 100, CAP VALUE: 474, TOL: +/-20%, THICKNESS: 2.00 ± 0.20