TDK CGA6M3X8R2A474K200AB
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT CGA 1210 100V 0.47uF X8R 10% AEC-Q200
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet16 页7 年前
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
+177%
Stock
57,863
Authorized Distributors
6
Capacitance
470 nF
470 nF
470 nF
Dielectric
X8R
X8R
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
2 mm
2 mm
2 mm
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
100V 470nF X8R 卤10% 1210 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
100V 470nF X8R 卤20% 1210 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
50V 470nF X8R 卤10% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
KYOCERA AVX12063F474K4T2A
1206 25 V 0.47 uF ±10% Tolerance X8R Multilayer Ceramic Capacitor
描述
Cap Ceramic 0.47uF 100V X8R 10% Pad SMD 1210 150C Automotive T/R
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=0.47μF, LxWxT:3.2x2.5x2mm
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, X8R, 15% TC, 0.47uF, Surface Mount, 1210
Cap Ceramic 0.47uF 100V X8R 10% SMD 1210 150°C Blister Plastic T/R
Avnet Japan
1210 (3225Metric) CERAMIC CAPACITOR CGA 100V 0.47muF ±10% X8R
EIA CASE SIZE: 1210, VOLTAGE: 100, CAP VALUE: 474, TOL: +/-10%, THICKNESS: 2.00 ± 0.20
CAP, MLCC, 0.47UF, 100V, 1210; Capacitance:0.47µF; Voltage(DC):100V; Voltage(AC):-; Capacitor Case / Package:1210 [3225 Metric]; Capacitance Tolerance:± 10%; Dielectric Characteristic:X8R; Product Range:CGA Series RoHS Compliant: Yes