TDK CGA5L2X7R1E105M160AD
25V 1uF X7R 卤20% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet16 页7 年前
Upverter
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.74%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
32,106
Authorized Distributors
6
Capacitance
1 µF
2.2 µF
2.2 µF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
1206
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Height
1.6 mm
1.6 mm
1.6 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-12-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
Cap Ceramic 1uF 25V X7R 20% Pad SMD 1206 125C Automotive T/R
Samsung Electro-MechanicsCL31B105MAHNNNE
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7R, +-15% TC, 1uF, Surface Mount, 1206 inch
CAP CER 1UF 50V X7R 1206 / 1 µF ±20% 50V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
Yageo GroupC1206C105K3RACTU
Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 10%, X7R, 15% Tc, 1Uf, Surface Mount, 1206
描述
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7R, 15% TC, 1uF, Surface Mount, 1206
Mlcc,1206,x7R,25V,1Μf,1.6Mm/Tape And Reel Rohs Compliant: Yes |Tdk CGA5L2X7R1E105M160AD
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=1μF, LxWxT:3.2x1.6x1.6mm
EIA CASE SIZE: 1206, VOLTAGE: 25, CAP VALUE: 105, TOL: +/-20%, THICKNESS: 1.60 +0.30,-0.10
CGA CERAMIC CAPACITOR 1206 (3216Metric) Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm X7R ±20% 1muF
CAP CER 1UF 25V X7R 1206 EPOXY