TDK CGA5K4X7R2J223K130AE
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 630V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.022uF, Surface Mount, 1206
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet19 页4 年前
Upverter
TDK
库存历史记录
3 个月趋势:
-88.53%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
备用零件
Price @ 1000
Stock
43,152
Authorized Distributors
6
Capacitance
22 nF
22 nF
22 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Voltage Rating (DC)
630 V
630 V
630 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
1.3 mm
1.3 mm
1.3 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-12-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
630V 22nF X7R 卤10% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 500V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.022uF, Surface Mount, 1206
500V 22nF X7R ±10% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Cap Ceramic 0.022uF 630V X7R 10% Pad SMD 1206 Soft Termination 125C Automotive T/R
描述
Mlcc,1206,x7R,630V,22Nf,1.3Mm/Tape And Reel Rohs Compliant: Yes |Tdk CGA5K4X7R2J223K130AE
Cap Ceramic 0.022uF 630V X7R 10% SMD 1206 125°C Blister Plastic T/R
Avnet Japan
1206 (3216Metric) CERAMIC CAPACITOR CGA 630V 0.022muF ±10% X7R
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=22nF, LxWxT:3.2x1.6x1.3mm
EIA CASE SIZE: 1206, VOLTAGE: 630, CAP VALUE: 22000, TOL: +/-10%, THICKNESS: 1.30 ± 0.20
CAP, 0.022µF, 630V, 10%, X7R, 1206; Capacitance: 22000pF; Voltage Rating: 630V; Ceramic Capacitor Case: 1206 [3216 Metric]; Capacitance Tolerance: ± 10%; Dielectric Characteristic: X7R; Product Range: CGA Soft Term Series; Ope