TDK CGA4F2X7R2A102M085AA
Cap Ceramic 0.001uF 100V X7R 20% SMD 0805 125°C Punched Paper T/R
价格与库存
数据表和文档
Upverter
Datasheet38 页6 年前
IHS
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
25,250
Authorized Distributors
0
Capacitance
1 nF
1 nF
1 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Height
850 µm
940 µm
940 µm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-12-21
相关零件
KYOCERA AVX08051C102MAT2A
0805 1 nF 100 V ±20 % Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
0805 1 nF 100 V ±10 % Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
Samsung Electro-MechanicsCL21B102KCANNNC
Multilayer Ceramic Capacitor, 1000 pF, 100 V, ± 10%, X7R, 0805 [2012 Metric]
Samsung Electro-MechanicsCL21B102KBCNNNC
50V 1nF X7R 卤10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Yageo GroupC0805C102K1RACTU
Cap Ceramic 0.001uF 100V X7R 10% SMD 0805 Plastic T/R
Ceramic Capacitor 1nF, 100VDC, 0805, ±10 %
描述
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7R, 15% TC, 0.001uF, Surface Mount, 0805
Automotive Grade Mlcc, 0805, X7r, 100V, 1000Pf, 20%, 0.85Mm
EIA CASE SIZE: 0805, VOLTAGE: 100, CAP VALUE: 102, TOL: +/-20%, THICKNESS: 0.85 ± 0.15